Nazwa forum

Opis forum


#1 2009-12-15 18:16:29

MalaBS

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 6
Punktów :   

Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Witam!
To forum jest poświęcone właścicielom,konsultantom pracującym w POS/SIS/MP PLAY, pod agentem spółki Connex z Poznania.
Proszę tylko o szczere wypowiedzenie swojej reakcji i opinii co do współpracy z sółką Connex i co do zatowarowania, płatności, prowizji, itd.......

Offline

 

#2 2009-12-17 11:55:22

PlayStrzyżów

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Jeśli chodzi o zatowarowanie. Najczęściej dostępności towarowe świecą pustkami, zdarza się, że jest możliwość zamówienia 2-3 modeli telefonów na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Sprowadzenie telefonu, który nie jest w podstawowej dostępności (np. pod klienta) graniczy z cudem.
Wypłaty prowizji są opóźniane. Często trzeba zadzwonić do firmy i o prowizji przypomnieć.

Offline

 

#3 2009-12-17 12:00:41

PlayKozienice

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 7
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Mam podobne zdanie. Jeśli chodzi właśnie o dostępność telefonów to jest ona ostatnio rzadziej i telefonów mniej. Również brak starterów w dostępności a brakuje mi ich. Jak wiadomo jest okres przedświąteczny więc powinni dostarczać więcej telefonów aby nie trzeba było odsyłać klienta na "poczekalnie".
Ps.
Zróbcie Taką Mega dostępność telefonów jakie macie, żeby można je było dostać jeszcze przed świętami ) i wyślijcie wszystko co dany salon zamówi
Pzdr!

Offline

 

#4 2009-12-17 13:08:29

playmphone

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Porażka Totalna Jeśli chodzi o dostępność Brak czegokolwiek dosłownie Czasami zabłysną i coś przyślą ale zaraz sie to sprzedaje i dalej zapętla się sytuacja z brakiem czegokolwiek . Dzięki tej firmie Pracownicy Mogą się wyszkolić w sterowaniu Klientem No bo Jak przekonać go do Yari skoro chce E52 której nie będzie..............
Po zapytaniu Czy mogę zamówić jakoś Nokię E63 dla klienta Cytuje;
"Możemy zapomnieć o tym telefonie nie ma Go w Connex Tym Bardziej w P4 Proszę zaproponować klientowi Coś innego"
Widocznie dla naszych salonów Telefony z Connex Są jak Koran Dla innowierców Popatrz Ale nie dotykaj bo jest to dla ciebie nie dostępne!

Offline

 

#5 2009-12-17 13:41:43

MalaBS

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Dziekuję za pierwsze opinie, oto chodziło, super.
Mamy też pierwsze sygnały od właśniciela POS, że to forum się bardzo nie podoba kierownictów spółki, i straszą prawnikami, że to się skończ sądem itd. , tylko czy forum w Polsce już jest karane ??, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ludzie przecież już od kilkunastu lat mamy demorkację i wolność słowa.


,pozdrawiam>>>

Offline

 

#6 2009-12-17 13:46:31

PlayPlay

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 26
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Panowie generalnie bolączki są u każdego takie same
Fatalne zatowarowanie
Prowizja wypłacana dopiero po interwencjach

Pozostaje pytanie co zrobić aby to się zmieniło, bo istniejący stan rzeczy nie możne istnieć w nieskończoność...
bo albo niech się Connex restrukturyzuje albo czas na zmianę agenta.....

Ostatnio edytowany przez PlayPlay (2009-12-18 12:30:29)

Offline

 

#7 2009-12-17 14:18:17

MalaBS

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Dlatego powstało to forum, bo niech się ludzie wypowiedzą jak jest naprawdę, bo podobno to nie nowość i nie pojedyńcze przypadki w blokowaniu wypłaty prowizji, słaba dostepczość itd

Offline

 

#8 2009-12-17 16:01:53

Mati

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

PlayPlay powodzenia ze zmianą agenta możesz sobie ich postraszyć !!! widze że nie jesteś w temacie radze Ci wczytać się w podpisaną umowę subdilerską między tobą a connex-em pozatym co da takie pisanie na forach o swoich bólach w rozliczeniach czy zatowarowaniu...NIC. I jeszcze jedno dlaczego osoba twożąca to forum nie podała skąd pochodzi kim jest??? a wiadomość na webmaila wysłała z "jakiejś" poczty troche odwagi jeżeli wogóle chcesz zaczynać takie powstanie salonów przeciw connex-owi...krótko mówiąc nie róbmy z siebie dziadów takich jak robi z siebie connex!!!

Offline

 

#9 2009-12-17 16:17:41

MalaBS

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 6
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Mati ??
Jako Admin to nie muszę się przedstawiać, powstało to forum na prośbę jednego z właścicieli POS, już wkrótce on też się wypowie w tej kestii, a po drugie Ty też się nie określiłeś skąd jesteś, a wymagasz tego od innej osoby.




pozdrawiam>>>

Offline

 

#10 2009-12-17 17:57:53

jagna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Witam, Wszystko jest ok pod warunkiem, że płacisz końcówki zgodnie z procedurą czyli po otrzymaniu pliku z refundacją. Fajnie się bierze od klienta kasę za telefon i się nia obraca przez prawie miesiąc, ale.... później trzeba to oddać.Bo jak nie- potracenie nastapi z prowizji.Faktem jest, że brak jest jakiejkolwiek info o zadłużeniu np. miałam 2000 zł końcówek do zapłacenia, a gdy poprosiłam o rozliczenie, dostałam taki plik, ze byłam w szoku. Było jakies 7.000 zł długu i nie mogłam zrozumieć: why?!
Otóż brak rozliczenia Connex z P4 skutkuje tym, że to na nas wisi dług. Dopiero jak przyjdą f-ry kor, to mamy mniejsze obciążenie.
Jeśli chodzi o zatowarowanie to nie jest tajemnicą, iż Connex cienko przędzie u P4.Z tego co słyszałam, zanosi się na buuuum naszego agenta.Umowa nas zobowiązuje, ale jesli będziemy dobrze pracować, możemy wypowiedzieć umowę zgodnie z warunkami wypowiedzenia i w międzyczasie podjąc rozmowy z innym agenetem, żeby deautoryzacja u Connex i autoryzacja u innego agenta przebiegła płynnie.P4 też zależy, aby utrzymać dobrze prosperujące punkty. Tak, aby klient nie odczuł chwilowego zawieszenia usług.
Mam wrażenie, że Connex mam kiepskiego menedżera.
Jestem czasem wściekła, że klient do mnie przychodzi i nie ma e63, e52, w995 itd, jedzie gdzie indziej i dostaje, to co chce.
Wniosek z tego taki: Connex ma  ograniczony dostęp do puli modeli telefonów.

Offline

 

#11 2009-12-17 19:57:14

alavit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 7
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Witam wszystkich.
Nie wiem czy dobrze rozumiem problem ale chodzi o to, że jest też problem z refundacją telefonów przez P4.
Przykład MNP. Klient przenosi numer dzisiaj w opcji "one visit" i dzisiaj dostaje telefon (który jest już u nas 35 dni, więc już prawie trzeba za niego zapłacić w całości zgodnie z fakturą) a numer w P4 bedzie aktywny dopiero za 40-60 dni i dopiero wtedy nastapi refundacja telefonu przez P4. De facto więc my wydając klientowi telefon za 1zł. musimy zapłacić za niego 1000zł zgodnie z terminem płatności i czekać na refundację dwa miesiące (przykład). Nie mamy telefonu a na naszym koncie zablokowane 1000zł i albo zapłacimy z własnej kieszeni (prowizji) albo nie dostaniemy nastepnego telefonu bo wyczerpał nam się "limit". Czyli "one visit" jest pod tym wzgledem mało korzystne.
Pozdrawiam
Gall Anonim

Offline

 

#12 2009-12-18 07:35:24

jagna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 15
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Tego nie jestem pewna, czy MNP nas obciąża.Na pewno wisi na stanie, do momentu aktywacji w Happyphone. Ja odesłałam telefony, które miałay być rzekomo przeterminowane, a dług zamiast się zmniejszyć- powiiększył się. Dzwonienie do ksiegowych w niczym nie pomogło.Panie kompletnie sobie nie radzą, choć są miłe. Często nie odbierają telefonów, więc trzeba brać je podstepem i dzwonić na stacjonarny. Pan W.M. jest łaskawcą tzn. odbierze chyba tylko jak ma dobry humor czyli bardzo rzadko.
Generalnie: jeśli nie ma dobrej komunikacji, to jest wiele nieporozumień i niepotrzebnych nerwów. Boje się im wpłacic końcówki, bo zastanawiam się czy wypłaca mi prowizję.Czy nie znajdą znowu jakiegoś rzekomego zadłużenia.Tak  przynajmniej jakiś grosz zostaje w kieszeni za poczte, kuriera, papier ksero i tusz do drukarki.Proza życia i prawo dzungli:))))

Offline

 

#13 2009-12-18 10:26:04

POS Hrubieszów/Chełm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 22
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Witam!
Muszę się włączyć do miłej dyskusji, powiem tyle, że popieram wszystkie Wasze opinie i potwierdzam, ponadto wczoraj miałem telefon od p. W.M. , że za to forum będę miał wojne z Connex i tego tak nie zostawią i prawnik ma mu doradzić jak to zaskarżyć do sądu:) , czekam na pozew. Ponadto w moim przypadku kierownictwo w/w firmy próbowało bardzo brzytkiego kroku, a mianowicie próbowali podkupić mój lokal który aktualnie wynajmuje na jeden z salonów PLAY ( także przestroga dla wszystkich!!!). Tak jak dobrze wiecie z dostepnością jest różnie, kontakt telefoniczny dramat, niemają już kierowników regionalnych niema się do kogo zwrócić ( ps. pozdrowienia dla Grzegorza, trzymaj się ).
Wczoraj rozesłali nową formę rozliczenia, fajnie że w porę , ja próbuję ustalić jakie mam aktualnie zadłużenie, to co tydzień  lub dwa mam inną kwotę podawaną , i dodam na koniec, jedna z osób z tej firmy powiedziła mi wprost, że nie są bankiem i fundacją charytatywną, jak chciałem się dogadać co do spłaty mebli i zaległych końcówek. I od 4 miesięcy mam niewypłacane nawet 1zł prowizji
Także sami widzicie jak jest.
ps. fajnie, że jest to forum, bo zarząd spółki twierdzi, że tylko jak mam takie problemy, a wszyscy są OK, tylko się mylą, bo jest w stałym kontakcie z zaprzyjaźnionymi POS/MP/SIS i mają całkiem inne zdanie, co potwierdza ta dyskusja.

,pozdrawiam

Offline

 

#14 2009-12-18 10:37:50

PlayPlay

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 26
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Jeżeli pan W.M. jest zorientowany o powstaniu tego forum to może wyciągnie z niego wnioski i poprawi współprace z nami, bo migracja do innych agentów będzie tylko kwestią czasu jeżeli nic się nie zmieni...

Offline

 

#15 2009-12-18 10:53:37

POS Hrubieszów/Chełm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 22
Punktów :   

Re: Współpraca z sp. Connex, na lini PLAY !!!!????

Dokładnie...........

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plurlop nad morzem